Knihy sú papierové poklady plné múdrostí a dobrých rád, akurát nie je vždy jednoduché natrafiť na tú správnu. Ak máš rád biografie o športových osobnostiach a ich príbeh, tak ti ponúkame rebríček piatich najlepších.

Ján Amos Komenský: „Nemilovať knihy znamená nemilovať múdrosť. Nemilovať múdrosť však znamená stať sa hlupákom.“

1. Novak Djokovič – Naservírujte si víťazstvo

Novak Djokovic vo svojej knihe odhaľuje bezlepkovú diétu a fitness plán, ktorý zmenil jeho zdravie a tlačil ho až na vrchol. Vyhraldesať titulov, tri grandslamy a štyridsaťtri zápasov v rade bez porážky. Pozoruhodne je, že pre menej než dvomi rokmi tento majster sotva dokončil turnaj. Ako sa hráč sužovaný bolesťami, ťažkosťami s dýchaním a zraneniami náhle stal svetovou jednotkou. To všetko a ešte omnoho viac sa dočítate v knihe.

 

2.Jaromír Jágr, Petr Čermák – Človek Jágrtelovpohybe

Že je Jaromír Jágr športová legenda už asi viete. Pýši sa dvoma titulmi majstra sveta a vlastní dva prstene za zisk Stanley Cupu s Pittsburgh Penguins, fanúšik hokeja dobre vie. Najlepšieho českého hokejistu všetkých dob  obdivuje skoro každý malý chlapec. Ale ako to dokázal, začínal na „vesnici“ pri kladne, ako trénoval v mladom veku A veľa ďalší zaujímavosti sa dočítate v tejto pútavej knihe.

 

 

3. Zlatan Ibrahimovič – Ja som ZlatanpastedGraphic.png

Ibrahimović rozpráva o dobe, ktorú strávil v dorasteneckom týme Malmö FF, a o oteckoch z lepších části mesta, ktorí sa ho z nej snažili dať na okraj. Všetko o konfliktoch v Ajaxu, predaji do Juventusu. Rozpráva o Mourinhovi, Helene svojich deťoch a situácii mimo ihriska. A povie aj celú pravdu o konflikte s Pep Guardiolom.

 

 

 

4. Roland Lazenby – Michael Jordan: ŽivotpastedGraphic_1.png

Michael Jordan patrí k legendám svetového športu. No i tento legendárny basketbalista má ako každý človek aj svoje temné stránky. Nikdy doposiaľ nevznikol životopis, ktorý by odzrkadľoval dvojakosť Jordanovho charakteru a ktorý by priniesol taký zasvätený pohľad na jeho život na ihrisku i mimo neho. Až teraz taký životopis Michaela Jordana držíte v rukách alebo skôr mali držať

 

 

5. Phil Jackson, Hugh Delehanty – Jedenásť prsteňov

Jedna z najlepších kníh o športe, ktorú by ste mali prečítať. Phil Jackson priučil tajomstvám ohľaduplnosti a tímovej chémie počas hrania za New York Knicks v sedemdesiatych rokoch dvadsiateho storočia; ako trénoval Michaela Jordana, najlepšieho hráča na svete, a prinútil ho osvojiť si obetavý štýl hry, hoci to znamenalo prísť o titul najlepšieho hráča roku, ako vytvoril úspešné družstvá z hráčov rozmanitých schopností vďaka tomu, že ich naučildôverovať jeden druhému a hrať zosúladené, ako inšpiroval Dennisa Rodmana a ďalšie „nedotknuteľné“ osobnosti, aby sa oddali čomusi väčšiemu než oni sami, a ako sa pod jeho vedením Kobe Bryant premenil z rebelujúceho pubertiaka na dospelého kapitána majstrovského družstva.